הבהרת שיניים לאחר טיפול שורש

בנוסף לשיקולים הרגילים אותם צריך הרופא לקחת בחשבון בבואו לבצע טיפול שורש, כשמדובר על שן קדמית יש תמיד לקחת בחשבון גם את המרכיב האסתטי. שיניים יכולות להחליף צבע לפני, במהלך או לאחר טיפול שורש. על מנת לתת לך את הפתרון הרפואי והאסתטי הטוב ביותר על הרופא להיות בקיא בסיבות לשינוי הצבע וכיצד לטפל בשינוי זה.

שינוי צבע לפני טיפול שורש יתרחש לרוב כתוצאה מחבלה או עששת נרחבת. השחרה לאחר הטיפול יתרחש לרוב כתוצאה מהשארת חומר איטום שורש באזור הכותרת.

לרוב טיפול בשינויי הצבע יכלול ביצוע טיפול שורש (במידה וישנה הצדקה רפואית לכך) ולאחר מכן ביצוע הבהרה פנימית של השן. במידה וכבר בוצע בעבר טיפול שורש בשן הטיפול יכול לנוע בין הסרה של חומר הסתימה העודף ועד ביצוע חידוש טיפול שורש לפני ביצוע ההבהרה.

חומר מיוחד

לאחר ביצוע טיפול שורש איכותי יוכנס לאזור הכותרת חומר הבהרה מיוחד על בסיס מי חמצן ויושאר שם למשך מספר ימים ועד שבוע. לאחר מכן תבוצע הערכה של תוצאת התהליך ובמידת הצורך יחזור הרופא על הפרוצדורה. לאחר סיום התהליך יבוצע שיקום קבוע של הכותרת על ידי סתימה לבנה או כתר.

יש לשים לב כי לא תמיד ניתן יהיה להביא את השן לגוון הזהה לזה של השיניים הסמוכות ויתכן ולאחר סיום ההבהרה יהיה צורך גם לבצע ציפוי או כתר על השן.

להזמנת תורים חייגו – 050-9379379 או צרו עמנו קשר במייל